»Slovenija je v zadnjih desetih letih hodila kar trpko pot skozi finančno konsolidacijo in s kakšnimi neljubimi ukrepi na trgu jasno zastavila, da spada med varnejše države.«
»Uvedba ležarin je odvisna predvsem od razmer na finančnih trgih v letošnjem letu. Banka zato pozorno spremlja dogajanja in bo temu ustrezno prilagajala svoja ravnanja.«
»Slovenija ima danes zagotovljen učinkovit dostop do dolžniškega kapitalskega trga v različnih valutah, na več trgih po ugodnih obrestnih merah. (...) Danes se zadolžujemo po 3-odstotni obrestni meri na deset let.«
»Med največja tveganja štejemo makroekonomsko, kreditno in obrestno tveganje ter tveganja, povezana s trgom nepremičnin. A odpornost bančnega sistema proti morebitni uresničitvi vseh teh tveganj ostaja robustna.«
»Trenutno je primanjkljaj na letni ravni nekaj več kot sedem milijonov evrov, ocena je, da do konca leta 10 milijonov evrov in pol.«
»Po dolgih letih, v katerih smo pridelali 24 milijard evrov primanjkljaja, imamo letos proračunski presežek.«
»Obseg ukrepov je bil v prvi polovici leta še velik, a so se tisti finančno najobsežnejši z junijem iztekli.«
»To je skupaj toliko denarja, da bo Slovenija skozi energetsko zimo šla brez velikih prask. Od tega bo za gospodarstvo odpadlo milijardo in pol, gospodinjstva milijardo dvesto. Kmetijstvo je že v tem letu notri in še bo.«
»Čisti prihodki od prodaje in poslovni prihodki so v primerjavi z istim obdobjem lani nižji, vendar prihodki v letu 2019 ne vključujejo več prihodkov družbe Blicnet, ki je bila prodana v letu 2018. Letos so nižji prihodki mobilnega blaga na končnem trgu, prihodki IT blaga in licenc ter prihodki na veleprodajnem trgu.«
»Proračun za leto 2023 je nevaren, ker nimamo vseh predpostavk in ne vemo, kakšne bodo razmere na finančnih trgih.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju